Current Heirs: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 163: | Line 163: | ||
!Monarch | !Monarch | ||
|- | |- | ||
|[[Baden]] | |||
|[[File:Zahringen_Leopold.png|frameless|225x225px]] | |||
|[[Leopold, Hereditary Grand Duke of Baden]] | |||
|[[Bernhard, Grand Duke of Baden|Bernhard]] | |||
|- | |||
|[[Hesse]] | |||
|[[File:Hesse_Moritz_2007.png|frameless|225x225px]] | |||
|[[Moritz, Hereditary Grand Duke of Hesse]] | |||
|[[Donatus, Grand Duke of Hesse|Donatus]] | |||
|- | |||
|[[Luxembourg]] | |||
| | | | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Mecklenburg]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Oldenburg]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Saxe-Weimar-Eisenach]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Tuscany]] | |||
| | | | ||
| | | | ||
Revision as of 19:53, 9 July 2025
Empires
Kingdoms
Grand Duchies
| Country | Photo | Heir | Monarch |
|---|---|---|---|
| Baden | Leopold, Hereditary Grand Duke of Baden | Bernhard | |
| Hesse | Moritz, Hereditary Grand Duke of Hesse | Donatus | |
| Luxembourg | |||
| Mecklenburg | |||
| Oldenburg | |||
| Saxe-Weimar-Eisenach | |||
| Tuscany |
Duchies
| Country | Photo | Heir | Monarch |
|---|---|---|---|
Principalities
| Country | Photo | Heir | Monarch |
|---|---|---|---|























