Current Heirs: Difference between revisions
| Line 206: | Line 206: | ||
!Monarch | !Monarch | ||
|- | |- | ||
|[[Anhalt]] | |||
|[[File:Ascania_Katharina.jpg|frameless|225x225px]] | |||
|[[Katharina, Hereditary Duchess of Anhalt]] | |||
|[[Eduard II, Duke of Anhalt|Eduard II]] | |||
|- | |||
|[[Modena]] | |||
| | | | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Genoa]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Parma]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Saxe-Coburg and Gotha]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Saxe-Meiningen]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[Schleswig-Holstein]] | |||
| | | | ||
| | | | ||
Revision as of 19:12, 28 August 2025
Empires
Kingdoms
Grand Duchies
Duchies
| Country | Photo | Heir | Monarch |
|---|---|---|---|
| Anhalt | Katharina, Hereditary Duchess of Anhalt | Eduard II | |
| Modena | |||
| Genoa | |||
| Parma | |||
| Saxe-Coburg and Gotha | |||
| Saxe-Meiningen | |||
| Schleswig-Holstein |
Principalities
| Country | Photo | Heir | Monarch |
|---|---|---|---|























